Český červený kříž
Oblastní spolek ČČK Frýdek-Místek

Aktuality

Český červený kříž Frýdek-Místek reaguje na aktuální vývoj na Ukrajině

Český červený kříž Frýdek-Místek reaguje na aktuální vývoj na Ukrajině

Oblastní spolek ČČK Frýdek-Místek reaguje na aktuální vývoj na Ukrajině.

  • pokračujeme ve sbírce zdravotnického materiálu pro mobilní zdravotnické týmy Červeného kříže na Ukrajině- zdravotnický materiál do známých traumasetů
  • shromažďujeme finanční prostředky na podporu financování další pomoci na Ukrajině
  • pokračujeme v materiální sbírce - hygienické prostředky - zubní kartáček, pasty, mýdla, šampony, toaletní papír, kapesníky, prostředky na praní. Potraviny - konzervy, paštiky, instatní jídla, luštěniny, rýže, přesnídavky, kaše. Vybavení - příbory, talíře, hrnce, hrnky

Děkujeme všem, kteří se již do sbírky zapojili - Základní škola Petra Bezruče, Obec Kaňovice, Obec Krásná, Masarykovo gymnázium Příbor,Obec Lučina a všem jednotlivým dárcům, co k nám přichází a darují.

Kde jsme nápomocni:

V měsíci březnu členové a dobrovolníci při Oblastním spolku ČČK Frýdek-Místek byli a jsou nápomocni na asistenční službě cizinecké policií (již ukončeno) , na KACPU (krajské asistenční centru pro Ukrajinu) , výpomoc členů MS skupiny FM na vlakovém nádraží v Bohumíně - zajišťuje OS ČČK Karviná, výpomoc Statutárnímu městu Frýdek-Místek v přípravě ubytovny Palkovická pro matky s dětmi z Ukrajiny a výpomoc v příprava kontaktního centra v Národním domě pro Ukrajinu.

Členového OS ČČK Frýdek-Místek jsou v kontaktu s krizovým štábem v Praze. Ve spolupráci zajistili dodávky a polepy dodávek, včetně zajištění lokačních služeb a IT služeb.

Členové Místní skupiny Frýdek-Místek jsou napomocni při výdeji ošacení pro matky s dětmi, vždy v lichý týden v měsíci v pátek od 8:00 -11:00

Více fotek ve fotogalerií na Fcb Český červený kříž Frýdek-Místek

Sbírka zdravotnického materiálu

Sbírka zdravotnického materiálu

Ve spolupráci s iniciativou Lékaři pomáhají Česku, vyhlašuje ČČK sbírku zdravotnického materiálu. Ústřední krizový štáb ČČK je ve spojení s Ukrajinským Červeným křížem. Již od roku 2014 poskytujeme na Ukrajinu materiální pomoc a jsme schopni tento zdravotnický materiál doručit přímo na místo.

Prosíme o materiál:

- s co nejdelší expirací ( nedarujte prošlý materiál )

- pouze originálně zabalený a nový materiál

Do řešení humanitárních následků konfliktu na Ukrajině se po boku státu a jiných neziskových organizací svou plnou silou zapojil Český červený kříž.

Pořádáme sbírky na podporu Ukrajinského červeného kříže. Sbíráme zdravotnický materiál a finanční dary - to je to, o co nás naši partneři na Ukrajině žádají.

Chápeme snahu pomoci všemi dostupnými prostředky. Spontánně, vlastními silami. Prosíme vás o trpělivost a raději o zapojení do organizovaných aktivit ČČK a aktivit jiných mimovládních organizací. Humanitární pomoc má totiž velký smysl zejména ve chvíli, kdy je koordinovaná a přesně cílená. Moc vás proto prosíme, abyste nepodnikali kroky na vlastní pěst.

Sledujte naše výzvy, časem se mohou změnit a budeme potřebovat i jiné věci než jenom zdravotnický materiál. Určitě budeme hledat dobrovolníky. Pokud jste připraveni pomoct, nastavte si notifikace na naše sociální sítě.

Spolu to zvládneme!

A pokud máte možnost, podpořte naši veřejnou sbírku na účtě 333999/2700, variabilní symbol 1502. Děkujeme!

https://www.facebook.com/cervenykriz

https://www.facebook.com/RedCrossUkraine

#napomocukrajine #ceskycervenykriz #redcrossukraine #spolutozvladneme

Doškolení "Zdravotník zotavovacích akcí" - jarní termín 2022

Doškolení "Zdravotník zotavovacích akcí" -  jarní termín 2022

Dne 26.02.2022 proběhne na Oblastním spolku Českého červeného kříže doškolení "Zdravotník zotavovacích akcí".

Toto doškolení je určeno pro uchazeče, již absolvovaného 40 hodinového kurzu" Zdravotník zotavovacích akcí", které končí platnost nebo již skončila.

Pokud máte zájem se doškolení zúčastnit, přihlaste se na v sekci kurzy.

Kurz Zdravotník zotavovacích akcí

Kurz "Zdravotník zotavovacích akcí", který proběhne v listopadu je již plně obsazen.

Letní prázdninový pobyt s ČČK Frýdek-Místek 2021

Letní prázdninový pobyt s ČČK Frýdek-Místek 2021

V letošním roce se nám opět podařil realizovat letní prázdninový tábor pro děti s výukou první pomoci.

Letos jsme zavítali do podhůří Beskyd a to do Kunčic pod Ondřejníkem ve dnech 18.7.2021- 25.7.2021.

Opět si děti i vedoucí užili krásný týden plných her a věříme, že si děti odvezli plno nezapomenutelných zážitků.

Velké díky patří sponzorům - Go Steel Frýdek-Místek , Farmě Python s.r.o., Výrobnímu družstvo VKUS Frýdek-Místek, kteří akci podpořili finančně

a za věcné ceny pro děti děkujeme firmě ADAMPOL Czech s.r.o.

Děkujeme Městské policií Frýdek-Místek a SDH Hukvaldy za připravený program pro děti.

Fotografie z jednotlivých dní na facebooku: Český červený kříž Frýdek-Místek

Doškolení "Zdravotník zotavovacích akcí" je již plně obsazen.

V tuto chvíli je kapacita kurzu naplněna. Další doškolovací kurz bude na jaře 2022.

Doškolení "Zdravotník zotavovacích akcí"

Doškolení "Zdravotník zotavovacích akcí"

Dne 9.10.2021 proběhne na Oblastním spolku Českého červeného kříže doškolení "Zdravotník zotavovacích akcí".

Toto doškolení je určeno pro uchazeče, již absolvovaného 40 hodinového kurzu" Zdravotník zotavovacích akcí", které končí platnost nebo již skončila.

Pokud máte zájem se doškolení zúčastnit, přihlaste se na v sekci Kurzy na doškolení.

Kurz Moderní ošetřovatelství v praxi

Otevřeli jsme kurzy pro dobrovolný pomocný zdravotnický personál.

Základem úspěšné funkce lůžkových zdravotnických zařízení je dostatek zdravotnického personálu. Existují však situace, kdy množství nemocných vyžadujících zdravotní péči může převýšit kapacitu zdravotnického systému danou jeho personálními možnostmi.

Jednou ze situací, kdy může taková situace nastat jsou například rozsáhlé epidemie infekčních nemocí, aktuálně covid-19. Profesionální zdravotnický personál lze za výjimečných okolností doplnit o poučené laiky, kteří v roli pomocného personálu umožní profesionálům věnovat se více nemocným nebo načerpat síly do další služby. Příprava takového personálu, který pomůže zdravotníkům pečovat o nemocné, je jedním z tradičních úkolů Červeného kříže.

Některá zdravotnická zařízení, vzhledem k očekávanému nárůstu počtu hospitalizovaných, indikovala Českému červenému kříži zájem o školení takového personálu.

Proto ČČK zahajuje pořádání jednodenních kurzů, v nichž se uchazeči seznámí s jednoduchými základy péče o nemocného na lůžku – od obstarání osobní hygieny, přes podávání stravy až po komunikaci s nemocným. Získané dovednosti mohou v případě potřeby být využity těmito dobrovolníky či brigádníky v nemocnicích, sociálních zařízení nebo prostě i doma při péči o blízké.

To všem pomůže odlehčit zdravotnickému systému.

Podrobné informace, podmínky přijetí a samozřejmě i přihlášení do kurzu najdou zájemci na www.zvladnemeto.cervenykriz.eu.

Cesta první pomoci

Cesta první pomoci

Vydejte se s Českým červeným křížem Frýdek-Místek „Cestou první pomoci“ .

Tak se nazývala akce, která se uskutečnila

v sobotu 5.září v areálu Sokolík s Českým červeným křížem Frýdek-Místek . Na děti čekala spousta zábavných her a soutěží a po splnění úkolů i sladké odměny a věcné ceny. Dospělí i děti se mohli těšit na možnost vyzkoušet si základy první pomoci pod vedením zkušených zdravotníků a záchranářů. K řešení byly připraveny situace s odřeninami, popáleninami, vymknutým kotníkem, pokousáním psem až po bezvědomí. Přítomné čekalo odpoledne plné dobré zábavy, nových vědomostí a ukázek hasičské techniky zakončené oblíbenou pěnou. Proč jsme tuto akci uspořádali. Světový den první pomoci. Světový den první pomoci se od roku 2000 koná vždy druhou sobotu v září. Vyhlašuje jej každoročně Mezinárodní federace červeného kříže a červeného půlměsíce. Do této akce propagující důležitost znalosti první pomoci se zapojuje cca 170 národních společností ČK a ČP ve světě.

Uspořádáním této akce se snažíme řešit neznalost první pomoci ve společnosti ať už u dětí nebo u dospělých jakékoli věkové kategorie. Stále častěji se totiž setkáváme se situacemi v běžném životě, kdy člověk nezná dostatečně první laickou pomoc a ve stresových situacích pak zapomíná i to málo, co se někdy naučil, nebo někde slyšel. Čím více se však budou lidé a zejména děti setkávat s první pomocí zábavnou formou, o to více si těchto důležitých informací a úkonů zapamatují a v situacích vyžadujících poskytnutí první pomoci je pak dobře zúročí. Myslíme si, že názorné ukázky poranění v rámci této akce byly jak pro děti i dospělé velkým přínosem a odnesli si pár důležitých rad, jak poskytnout první laickou pomoc. Děkujeme děvčatům z Městské policie Frýdek-Místek, Dobrovolným hasičům Hukvaldy a Lískovec, Oblastnímu spolku ČČK Ostrava za předvedení sanitního vozu. Velké díky patří lidem, kteří se podíleli jak finančně tak formou odměn pro děti. Zahrady Levandula-Miroslav Kula, Oční centrum Hečková a syn s.r.o., Innogy, náměstek primátora SMFM za sociální oblast Marcel Sikora.

Pár fotografíí v galerií.

Více z akce na facebooku: Český červený kříž Frýdek-Místek v albech "Cesta první pomoci"

Letní prázdninový pobyt s ČČK

Letní prázdninový pobyt s ČČK

Již se stává nepsaným pravidlem, že se opět nám podařil realizovat letní prázdninový tábor s dětmi .

V letošním roce jsme obsadili horskou chatu Bílou v obci Bílá ve dnech dnech 19.7.2020-26.7.2020.

Opět si děti i vedoucí užili krásný týden plných her a odváželi si plno zážítků.

Fotografie z jednotlivých dní na facebooku: Český červený kříž Frýdek-Místek